Güvenlik Kamera Sistemleri Özellikleri Nasıl Olmalı

Kamera sistemleri; IP kamera sistemleri, HD kamera sistemleri ve Kablosuz Wi-Fi kamera sistemleri olarak ayrılmış durumdadır. IP Kameralar hem konforu hem de güvenliği sağlayan, ev ya da ofis için bir güvenlik ortamı sağlayan sistemlerdir. Ağ ortamına adapte edilmiş, net ve eksiksiz sunan IP Kamera Sistemleri ile mekanların koruma altına alındığı sistemler olarak da tanımlanabilmektedir. Bağlı herhangi bir cihaz tarafından kayıt altına alınmakta ve anlık olarak da izlenebilmektedir. Ağ bağlantısının sağladığı hızlı erişim ve etkileşimi kullanan IP Kamera Sistemleri ile güvenlik gerektiren alanlar her an kontrol edilebilir durumdadır.

Konut ve iş yeri güvenliğinin olmazsa olmazlarından Kamera Sistemleri, 7/24 güvenlik kontrolü ve talep edilen alanlarda denetim sağlamaktadır. HD kalitesinde kayıt yapabilen ve tüm çevre koşullarına dayanıklı olan bu sistemler gece ve gündüz fark etmeksizin rahatlıkla izleme yapabilmektedir. Dış ortama uygun, çevre şartlarına dayanıklı ve hiçbir anı kaçırmayan, alternatif sistemler sunan Kale Alarm, bu alanda hizmet vermekte ve uluslararası standartlarda hizmet kalitesi sunmaktadır.

Günümüzde çoğu akıllı güvenlik kameralarında Wi-Fi kullanıyor olsa da, ister doğrudan bir dijital video kaydediciye, isterse mobil LTE planına kayıt yapılarak wifi olmadan kamera sistemlerine sahip olmak mümkündür. CCTV kameraları veya kapalı devre televizyon kameraları da denilebilir, işletmeler ve polis tarafından gözetim için kullanılmakta ve genellikle ev güvenliği amacıyla kullanılmazlar. Görüntüleri bir uygulamada izlemek yerine, korumalar CCTV görüntülerini birkaç monitörde izlemektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir