Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Çalışır?

Güvenlik kamerası fiyatları çalışma prensibine bakacak olursak aslında bu sistemler video mantığı ile çalışmaktadır. Kameranın içerisinde yer alan merceğin ön alanında koruyucu bir cam bulunmaktadır. Koruyucu camın önünde yere alan mercek, gelen ışıkları sensöre toplamaktadır.

Sensörde toplanan ışık AFE adı verilen ara birime iletilmekte ve burada dijital sinyale çevrilmektedir. Son aşamada ise sensörde toplanan ışık DSP’ye gelmekte ve görüntü işlenmektedir. Bu sayede kullanılan güvenlik kamerası ile istenilen görüntü alınmaktadır. Alınan görüntü video kayıt aracı ile kaydedilmekte ve istenildiği zaman izlenebilmektedir.

Günümüzde her geçen gün artarak devam eden hırsızlık, gasp ve cinayet olayları sebebi ile güvenlik kamera sistemlerinin önemi daha da artmaktadır. Geçmiş dönemlerde ağırlıklı olarak büyük kurum ve kuruluşlarının olası tehlikelere karşı önlem almak amacıyla tercih ettiği güvenlik kamera sistemleri günümüzde evimizin içinde olan hatta çocuk bakıcılarımızı kontrol etmek amacı ile kullanmış olduğumuz sistemlerdir.

Çiğli güvenlik kamera sistemleri kullanılarak birçok güvenlik açığının önüne geçmeye çalışılmaktadır. Bu sistemler her alanda pek çok çalışma sahasına sahip olan sistemlerdir. Anlaşıldığı üzere kamera sistemleri hayatımızın her alanında iç ve dış ortamlarda ihtiyaç duyulan ve kullanılan sistemlerin başında gelmektedir. Güvenlik kamera sistemi kullanım alanları aşağıda maddeler halinde sizlere sunulmuştur.

  • Kamu Kurum ve Kuruluşları
  • Büyük ve Küçük Ölçekli işletmeler
  • Asansörler
  • Otoparklar
  • Park ve Bahçeler
  • Evler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir